Na celostátní festival mají postoupit s autorskou hrou „Stop… jsme jako vy“, za kterou obdrželi druhé místo na Náchodské Prima sezóně. „Je to obrovský úspěch. Už první místo v krajské přehlídce v Novém Jičíně nám vyrazilo dech a toto jsme obzvláště v tak velké konkurenci nečekali… Jeli jsme na zkušenou, podívat se, co hrají jiní,“ nastínila Marcela Nedjalková, která má soubor na starosti.

Divadlo Smršť existuje v Kopřivnici s obměnami členů už 8 let a momentálně jej tvoří deset studentů druhého ročníku středních škol. Inscenace „STOP… jsme jako vy“ nabízí poodhalení hned několika příběhů na první pohled obyčejných lidí. „Osudy aktérů se prolínají, uzlují, aby se na závěr zase potkaly v nečekaném rozuzlení. Mrazivé scény střídají komické situace, které mohou být divákovi známé, či dokonce blízké. Hra nabízí spoustu příležitostí k zamyšlení, ale i k pobavení. Je jen na divákovi, co si ze hry odnese,“ přiblížila hru Nedjalková.

Mladí ochotníci jsou do divadla skutečně zapálení a snaha přináší své ovace. „Před dvěma lety byla přijata na obor herectví v Ostravě jedna velmi nadaná členka souboru,“ prozradila Nedjalková.

Také ostatní členové prý mají své divadelní sny. „Mají ambice režisérské i herecké, zájem směřuje do experimentálního divadla. Co však z toho bude, přinese čas,“ řekla Nedjalková.

Celostátní přehlídka Jiráskův Hronov je vůbec nejstarším amatérským festivalem. Na začátku srpna se uskuteční už po osmasedmdesáté. Účast na něm je pro amatérské divadelníky nejvyšší metou, co se týče soutěžních přehlídek. Dostanou se na něj jen ta nejlepší ochotnická představení, která se během roku v Čechách urodila.