Festival dobré muziky Kotvice je nesoutěžní, hudební setkání skupin a interpretů, navazující na tradiční hudební akce, které se v minulosti konaly ve Studénce. Snaží se tradičně oživit studénecké kulturní dění a svým posluchačům nabízí pestrou škálu různých hudebních stylů, od písničkářského či vokálního vystoupení, přes folk, bluegrass, až po blues, rock nebo jazz. Mohou si zde zahrát nejen známé a oblíbené kapely a muzikanti, ale také kapely začínající. Za osm let své existence ale už přilákal na svá pódia kapely, které by jim jinde mohli jen marně závidět. Nejinak tomu bude letos. Zbodů programu vyčnívají takové spolehlivé taháky, jako vizovičtí Flereti vnejsilnější sestavě slegendární zpěvačkou Jarmilou Šulákovou či valašský bard a básník skytarou Vlasta Redl. Těšit se tak můžeme na valašské halekačky, stejně jako nespoutanost a originalitu folkrockové muziky. Účast přislíbil i písničkář Pavel Dobeš se synem Petrem, hrajícím například vkapele Benedikta. „Osobně se na tyto dva hodně těším, bude to taková premiéra vystoupení otce se synem. Oba jsou si hrou na kytaru neuvěřitelně podobní,“ poznamenal organizátor akce Tomáš Vrobel.

Jazzovou hudbu, která nejen na Novojičínsku zažívá pravou renesanci, zase zastoupí opavské uskupení JazzOP, které ve svém repertoáru má i pořádné bluesové pecky.

Vminulosti se pod jeho hlavičkou představili regionu irské hvězda Nina Heyes či Angličan James Harries a také letos přijala pozvání jedna výtečná zahraniční kapela. Do Studénky se přijede vrámci svého turné podívat výborná irská kapela The Walls.

Festival je pořádán pod záštitou města Studénky. Symbolem tohoto hudebního setkání se stala kriticky ohrožená vodní rostlina Kotvice plovoucí, rostoucí jen v okolí města Studénky, v Chráněné krajinné oblasti Poodří. Díky podpory města Studénky a také mnoha partnerům festivalu se tak dobrá muzika nedostane na seznam ohrožených druhů.

Už osmý ročník Festivalu dobré muziky Kotvice se bude konat na Mlýnské zahradě ve Studénce vsobotu 23. června od 16 hodin.