Vše začne už v pátek 4. září oblíbenou akcí Slavnosti růží. „Květinová aranžmá v prostorách zámku uctí památku nejvýznamnější majitelky zámku Marie Walburgy - velké milovnice růží,“ vysvětlil kastelán zámku Jaroslav Zezulčík. Každý návštěvník, který až do neděle přinese růži, bude mít vstup do zámku zdarma.

V neděli 6. září přijdou na řadu Živé obrazy na zámku. Tady je ochutnávka: „Pokojská Fany přivádí do Čajovny představit nového žáka zámecké školy. Jmenuje se František Palacký… Také malý Otec národa přinese v den růží hraběnce růži. U nohou hraběnky sedí děti ze zámecké školy a odpočívají chrti hraběcí smečky. Dobrá hraběnka chlapce srdečně přivítá a děti návštěvníkům prozradí předlouhé jméno hraběnky Walburgy. V dalších pokojích děti nahradí dospělé průvodce a hosty provedou zámeckými sály, ve kterých zní barokní hudba. V den růží pro naši dobrou hraběnku zámek hraje své dějiny,“ takové a další výjevy si budeme moci užít v neděli na zámku podle oficiální pozvánky organizátorů.

Těšit se můžeme na vystoupení Husarské akademie Nový Jičín, Kunínského barokního tria či Chrtí smečky zámku Kunín. Akce začíná ve třináct a skončí po sedmnácté hodině. (mer)