Kapela Turbo patří bezesporu na československé bigbeatové scéně k legendám, které se nesmazatelně vryly do její historie. Na Novojičínsku mají celou řadu fandů, na nedávném koncertě tady ostatně sklidili obrovský úspěch. „V červnu hrálo Turbo v Kuníně, kde bylo asi 1500 lidí. Odjížděli velice spokojení a hned mi nabídli další termín pro koncert, jenže v Novém Jičíně je problém ze sálem, Mořkov byl nejlepší řešení,“ vysvětlila pořadatelka Ivana Tomanová.
Skladby jako Měl jsem rád, Díky, já jedu dál a další už mezi dnešními rockery a staršími bigbíťáky znějí jako evergreeny. Předchůdci dnešních Kabátů a dříve pokračovatelé a konkurenti Katapultů hrají po několika těžkostech a pauzách dál, a tento pátek vypustí své největší šlágry v Mořkově.

Hrát pro lidi na koncertech kapelu podle slov jejích členů prý jen tak neunaví. „Jaký může mít člověk pocit, když jede přes celou republiku a když přijede na místo, tak zjistí, že na něj čeká plný sál, nebo 1000 lidí na letním parketu venku. Je to úžasný pocit,“ řekl nedávno v rozhovoru pro server Kulturniecho.cz zpěvák skupiny Míra Chrástka.

Navíc se dává dohromady původní sestava, bývalý „turbák“ Martin Laul se na jaře vrátil do sestavy skupiny. „Kapela tak hraje jako za největší slávy. Letos hráli s legendární skupinou Nazareth a taky se Smokie. S těmi je navíc připravena i další spolupráce na jejích českých koncertech,“ potvrdila Tomanová.
Koncert bigbítové kapely Turbo se koná v Obecním domě v Mořkově v pátek 5. září od 20 hodin. Jako předkapela vystoupí kopřivnická skupina el J.O.C. Metalové uskupení je říznuto HC prvky. „Jako přednost vnímáme živá a velice energická vystoupení! Jsme ovlivněni mnoha kapelami, jakými je například Metallica, Dream Theather, Meshuggah, Guano Apes, Otep… ale snažíme se hrát svůj styl zaměřený především na emoce, pohyb a energii,“ řekli o sobě na stránkách freemusic.cz její členové. (mer)