Po úspěšné loňské akci pod názvem Legendy českého rocku se vrací, se hlavní organizátorka, Ivana Tomanová, rozhodla uspořádat ročník další. Letos si na hudební scénu pozvala další dvě československé rockové pecky Arakain a Tublatanku. Obě hlavní hvězdy mají za sebou více než čtvrtstoletí aktivního působení na československé hudební scéně. „Tento koncert jsem se rozhodla uspořádat na základě úspěchu prvních Legend, pořádaných v loňském roce. Návštěvnost první akce i ohlasy byly obrovskou motivací pro začátek příprav a zároveň závazkem udržet laťku kvality. Myslím si, že výběr kapel pro letošní koncert bude přinejmenším stejně atraktivním lákadlem,“ uvedla organizátorka a pokračovala: „Arakain v nové obsadě jsem viděla na živo loni a rozhodnutí pozvat kapelu do Nového Jičína bylo téměř okamžité. Po poradě s organizačním týmem jsme se všichni shodli na tom, že k tradici rockové muziky tady v Česku vždy patřily i kapely ze Slovenska. Oslovila jsem několik slovenských interpretů a jsem velmi ráda, že se mi podařila dohoda s jednou z opravdových rockových legend, kterou je Tublatanka. Ta s sebou přiveze průřez jejími největšími hity, které se pevně vryly do paměti . Věřím, že na akci Legendy československého rocku se vrací dvě rozhodně nuda nebude.“

Příjemným zpestřením a zároveň velmi stylovým supportem celé akce bude rockový pěvecký sbor Svatý pluk z Uherského Hradiště, který je proslulý energií svých vystoupení. V průběhu akce budou moci návštěvníci zhlédnout také ohnivou show.

Vstupenky jsou již nyní v předprodeji v restauraci Na Skalkách za 249 korun, na místě samém bude vstupenka stát 333 korun.

SOUTĚŽ JE JIŽ UKONČENA

Měli jste jedinečnou příležitost vyhrát CD, tričko a dvě vstupenky, kdybyste správně zodpověděli otázku:

Kolikáté je výročí vzniku skupiny Arakain?

Nyní již redakce zná všechny vítěze a všem ještě jednou gratulujeme k výhře.

První z vás, který správně odpověděl získal CD, tričko a dvě vstupenky na koncert. Druhý v pořadí získal CD a dvě vstupenky, třetí tričko a dvě vstupenky, čtvrtý a pátý má nárok na dvě vstupenky.

DANUŠE STAREČKOVÁ