Tento pátek a sobotu tam promítnou nový snímek režiséra Mike Nesekla Prince z Persie: Písky času plný orientálního dobrodružství.
Prince of Persia: Písky času je epické akční dobrodružství zasazené do tajuplné Persie. Líný princ i přes váhání spojí síly se záhadnou princeznou a spolu bojují proti temným silám, aby ochránili starověkou dýku, která může osvobodit dar od bohů, který může vrátit čas a umožnit jejímu vlastníkovi vládnout světu.

„Moc rádi otevíráme divákům dveře do nových světů, které zatím neměli možnost prozkoumat,“ píše v distribučním listu producent Jerry Bruckheimer. „A starověká Persie je jedním z nejúžasnějších světů vůbec. Má neuvěřitelně bohaté tradice obrazotvornosti a fantazie a my jsme se tomu ve filmu Princ z Persie: Písky času snažili složit poklonu. Točíme velkolepé a výpravné filmy jako Armageddon či Piráti z Karibiku. A Princ z Persie: Písky času mezi tyhle filmy dokonale zapadá. Ohromí diváka svou nápaditostí, velkolepostí a fenomenálními akčním scénami.“ Děj filmu vychází z legendární počítačové hry z počátku devadesátých let. Dodnes si ji mnozí z nás pamatují.

Samotný příběh filmu vypráví také o lidském růstu. Hrdina Dastan se nestal princem na základě svého původu - bylo mu to souzeno. „Na tomhle příběhu mě zaujala především základní myšlenka, že každý z nás v sobě ukrývá obrovský potenciál,“ řekl herec Ben Kingsley. „A proto jsem usoudil, že jde o velice důležitý film, zejména pro mladé lidi - aby si uvědomili, že skutečnost, že někdo žije na ulici neznamená, že má potenciál menší než někdo, kdo vyrůstal v paláci.“ Film se zaobírá tématem potenciálu dospívajícího dítěte a tím, jaká podstupuje rozhodnutí.
Film plný soubojů se samozřejmě neobejde bez zbraní a výstroje. Jejich výrobou byl pověřen specialista na zbraňové rekvizity Richard Hooper. Ten se svým oddělením vytvořil téměř 3500 jednotlivých kusů výzbroje a výstroje, mezi něž patřily štíty, oštěpy, sekery, šípy, luky, toulce, pochvy, pouzdra na luky, dýky a zbraně asasínů.

Snímek Princ z Persie: Písky času promítne novojičínské Letní kino tento pátek 27. a sobotu 28. srpna vždy od 21.30. (mer)