Než se dostal Avatar do novojičínského Letního kina, ušel neuvěřitelně dlouhou cestu. Oscarový režisér James Cameron začal pracovat na tomto unikátním 3D projektu před mnoha lety, kdy většinu jeho vizí ještě nebylo možno díky nedostatečně vyvinuté digitální animaci vytvořit.

Cesta do fantastického světa planety Pandora čekala na svou filmovou premiéru téměř 10 let. Avatar před námi otevírá neuvěřitelný svět za hranicemi naší fantazie, svět střetu dvou naprosto odlišných civilizací.

Nově objevená vzdálená planeta Pandora je mírumilovné místo s obyvatelstvem - Na’vi, žijícím v souladu s divukrásnou vegetací planety. Posádka vyslaná ze Země na své průzkumné misi objeví na Pandoře velmi cenný minerál, který by měl na Zemi nevyčíslitelnou hodnotu.

Pobyt na Pandoře je ovšem pro člověka možný teprve po vytvoření jeho genetického dvojníka, hybrida Avataru, který může být ovládán psychikou oddělenou od lidského těla a fyzicky odpovídá původnímu obyvatelstvu Pandory, které má fluorescentní modrou kůži a dosahuje 3 m výšky.

Avatar nás zavede do neuvěřitelného světa za hranicemi naší představivosti, kde cizinec ze Země bojuje ze všech sil, aby zachránil svět protivníků, který začal nazývat svým domovem. James Cameron, oscarový režisér filmu Titanic, začal o Avataru poprvé přemýšlet před 15 lety, v době, kdy ještě neexistovaly prostředky, které by umožnily jeho představy realizovat.

Nyní po čtyřech letech natáčení přináší celovečerní hraný film Avatar, plný nejmodernějších speciálních efektů, jedinečný, zcela pohlcující filmový zážitek, kde se revoluční technologie naprosto rozpustí v emocích hlavních postav a v nevídaně silném příběhu.

„Vždycky mě bavilo posouvat hranice,” připomněl v oficiálním rozhovoru režisér Cameron. „Tentokrát to ale nešlo lehce. Tak jsme museli přitlačit. Natáčení Avataru byl jako skok z útesů a šití padáku během pádu.”

Snímek Jamese Camerona Avatar uvede novojičínské Letní kino v pátek 13. a v sobotu 14. srpna vždy od půl desáté večer.

Michal Merenda