Skupina Kill The Dandies se navzdory současným módním trendům drží v rámci hudebního trojúhelníku garážového rocku, psychedelie a surf rocku. Jestli máte rádi legendy typu The Cramps, The Velvet Underground a The Birthday Party, je tahle partička tím pravým pro vás. Patří mezi několik málo domácích rokenrolových kapel, které si zvládly vybudovat nezaměnitelný výraz a image. Teď tahle klubová senzace vystoupí v Novém Jičíně.

Jedinečný pražský projekt vznikl po definitivním rozpadu electroclash - rokenrolového kultu Moimir Papalescu & The Nihilsts. S hlavními Nihilisty Hankem J. Manchinim a LP Sonjou doplněné o živelného bubeníka Wratislava Plachetu a old-schoolového punkového kytaristu Richarda Fischera namíchal elektrizující zvukový koktejl garážového rocku šedesátých let. Jako takový je plný elektronických smyček a útočných kousavých kytar. Jejich garážově post-punkové melodie a přidrzlý projev si v Česku s nikým nespletete. „Poctivá práce jim navíc zajistila i mezinárodní úspěch, takže by české publikum mělo kapelu ve svých fanouškovských spárech držet hodně pevně, aby jim náhodou neutekla za hranice. Na podzim vyrazí na turné do Itálie a Anglie," připomněl pro Deník hudební recenzent Richard Boryna.
Doprovod jim na Masarykově náměstí budou dělat energičtí Valerian´s Future z Kopřivnice. Tamní muzikanti už tak nějak tradičně scelují průmyslový závan elektroniky s řezavými kytarami hardcorového ražení a čerpají z nejlepších hudebních tradic EBM, HC, industriálu a punku. I oni určitě stojí za slyšení.

Na novojičínském Masarykově náměstí vystoupí Kill The Dandies a Valerian´s Future v pátek 3. srpna od 20 hodin. (mer)