Hlavním hostem večera bude hip-hopová skupina Prago Union, která dorazí z Prahy, kde loňské léto vydala svou pátou desku s názvem Smrt žije, jež se dočkala nadšené odezvy od kritiků i fanoušků. Za svou desku je kapela nominována na Cenu Anděl a hity z ní, ale i z jejích starších alb zahraje také dnes v Kopřivnici.

Druhým bodem na programu May Day bude Slam Poetry Show, tedy poezie naživo, poezie okamžiku, která má jen pár pravidel. Vlastní text, žádné rekvizity, popřípadě časový limit, přičemž všechna pravidla jsou svazující a osvobozující zároveň. Posluchače tak čeká exhibiční set špičkových českých slamerů, kteří do hry kromě textu vnáší také slovní a divadelní improvizaci, mimiku, pohyb, do své show rádi vtahují publikum, jež konfrontují a zapojují a které je jim zároveň jejich jediným porotcem.

Třetí třešničkou na květnovém hudebním gala v Kopřivnici bude skupina Zahradkáři, která svůj styl označuje jako eko-agro-punk. Ta se snaží jít vlastní cestou a ke tvorbě své hudby přistupuje jako k pěstování. „Je potřeba nejdříve kvalitně zasít, pak pohnojit a samozřejmě nechat dozrát. To jsou procesy, které se nedají uspěchat a hlavně musí bavit," popisují muzikanti, kteří mají z loňského listopadu na kontě svou první desku, s níž jim pomohla zpěvačka Lenka Lo Hrůzová, která se skupinou vystoupí i na May Day.

Májová akce se uskuteční dnes od 20 hodin v kulturním domě v Kopřivnici. Vstupné je v předprodeji v místním informačním centru za 170 korun pouze do dnešního poledne, poté si jej zájemci mohou zakoupit na místě, ale už za 200 korun rovnou.

Anna Macíčková