Den Lichnova začne tuto sobotu už v devět dopoledne na louce nad fotbalovým hřištěm. Konat se tam budou závody v sečení kosou. „Kdo by měl ale zájem aktivně se soutěže zúčastnit, musí dorazit už o hodinu dříve. Registrace začíná přesně v osm hodin," připomněli pořadatelé ve své pozvánce. V deset už začne na hřišti fotbalové klání starých pánů, na víceúčelovém hřišti si to zase rozdají volejbalisté a ve 12 se koná v Kuželkárně turnaj v kuželkách.

Odpolední a večerní program začne ve 13 hodin v Areálu moštárny. Postupně se předvedou děti základních škol, country kapela Šviháci z Ostravy nebo domácí Dechová hudba Javořinka. Soubor má za sebou už více než stoletou historii. „Dle vyprávění pamětníků vznikla lichnovská dechovka v roce 1875 a u jejího zrodu bylo pět bratrů Pavlových z Lichnova. Od tohoto roku existuje v Lichnově dechová hudba nepřetržitě," vzpomínají na svých webových stránkách členové souboru.

Představí se také brněnská kapela s netradičním názvem Meteor z Prahy, která předvede v energické show největší hity Suchého a Šlitra, Marty Kubišové, Karla Gotta a řady dalších hvězd hudebního nebe šedesátých a sedmdesátých let minulého století. Zlatým hřebem pak bude nejlepší české revivalové skupiny krále rokenrolu Elvis Presley Revival band z Příbora.

Den obce Lichnov se koná v sobotu 9. června po celý den. (mer)