Jak se vám hrálo? Jak jste se cítil na domácí scéně?

Kupodivu docela dobře.

Proč kupodivu? Nervozita?

Ani ne nervozita. Spíše takový zvláštní pocit. Zodpovědnost, aby člověk nezklamal. Ale ne moc. Hrál jsem svoji hudbu a ani jsem to nevnímal.

Stál jste u zrodu tohoto minifestivalu. Splnilo to Vaše očekávání?

Myslím, že ano. Protože to oslovilo početné publikum, které to kvitovalo s povděkem, že se tady začíná hrát klasická hudba. Marian Žárský, ředitel městského kulturního střediska, s Vladimírem Vondráčkem, ředitelem základní umělecké školy, tady založili koncertní řadu čtyř koncertů klasické hudby, je tady jazz… Ukazuje se, že to je otázka lidí, kteří chtějí udělat ve svém volném čase hodně nad rámec svých povinností.

Zaujala mě skladba, kdy jste hráli v triu s houslemi a cellem. Hráváte takto společně i jinde, nebo se hudebníci mění?

Hraji to i v jiném složení. Některé skladby, jako právě Dvořákovy Dumky, jsou ale tak populární, že už je jako hudebníci známe tak dobře, že už je skoro nemusíme zkoušet. Ale na zkoušku jsme se samozřejmě sešli. V tomto složení jsme to hráli jednou nebo dvakrát.

Připadalo mi, jako byste si dobře rozuměli…

Jako, že jsme si notovali? Je to dílo okamžiku. Buď shoda nastane, nebo ne. Potom je to boj. Snažíme se o to, abychom se naladili na stejnou vlnu, abychom jeden druhého poslouchali a vzájemně si vyhovovali. Protože pokud chce někdo udělat něco zvláštního, ostatní musejí jít s ním. Nemohou jít proti němu nebo jej ignorovat. Musí to být právě teď, a v tom je to hezké, že oproti zkoušce je to pokaždé jiné.

Máte už v hlavě nějakou koncepci pro příští rok? Protože pokračování určitě bude…

Zatím jsem uvažoval jen o jménech, která bych chtěl oslovit. Chtěl bych třeba pozvat Radka Baboráka, což je hornista, světové číslo jedna, Jirku Vodičku, vynikajícího houslistu, možná Katku Englichovou, harfenistku, a možná také naše dobré přátele Zorku Jandovou se Zdeňkem Mertou…

Nemíříte nijak nízko…

Nastartovali jsme to, myslím, docela vysoko, a to už nejde, aby to šlo níže. To bych raději tu myšlenku opustil.

Pro Vás to znamená zvláštní příležitost, že se díky tomu festivalu vracíte aspoň jednou za rok domů…

Je to taková dobrá záminka (smích). Kdyby ten Frenštát nebyl od Prahy tak strašně daleko, tak bych sem jezdil pořád. Ale jezdit sem na víkendy by bylo vyčerpávající. Proto využívám každé příležitosti, abych se sem mohl vracet. Kromě toho, že je to můj domov, tak je to i nádherný kraj.