Děj příběhu je zasazen do prostředí vesnického ochotnického divadla. Specifikem tohoto souboru je fakt, že jej tvoří pouze chlapi. Ženy v této dědině hrát divadlo jednoduše nebaví, proto je repertoár ochotnického souboru postaven čistě na mužích a život divadla na vesnici se stává čistě pánskou záležitostí. „Z tohoto stereotypu vytrhne soubor až příchod mladého avantgardního režiséra, který rozhodne nazkoušet s místními hvězdami přelomové představení. Jeho volba je odvážná, bude zkouše Tři sestry od Čechova,“ lákají v pozvánce organizátoři.

Divadelní spolek Frída vznikl na sklonku roku 1999 za iniciativy Bolka Polívky. Zakladatel spolku je herec Martin Trnavský. Zaměření činoherní divadelní společnosti vychází z autorské tvorby režisérů Dodo Gombára, Jakuba Nvoty a herců Martina Trnavského a Radima Nováka.

Za dobu deseti let působení Frídy vznikly divadelní hry Sex, Drugs, Rock and Roll, Variace na chlast, Hospodská, Už troubení, Pánská jízda, Kosa, Reality show, Motýlek, Podivná štace, Roxana, Jako Thelma a Louise a další. Všechna divadelní představení jsou stále zařazena v repertoáru Divadelního spolku Frída a do současnosti je shlédlo více než 260 tisíc diváků.

Produkce Frídy všechny herce, herečky a aktéry vedlejších rolí vždy pouze najímá, nemá žádné zaměstnance. Domovskou scénou spolku je Divadlo Bolka Polívky. Bolek Polívka rovněž účinkuje v představení Divadelního spolku Frída Variace na chlast, v němž hraje hlavní roli.

Ročně uvede Divadelní spolek Frída zhruba 80 představení, čím dál více také hostuje i v dalších divadlech po České republice. Tento čtvrtek 1. října vystoupí také v oderském Dělnickém domě. Představení v Sále začíná v 19 hodin. (mer)