Fotograf Milan Vícha se při své umělecké tvorbě specializuje se výhradně na fotografování lidí. Snaží se je zaznamenávat takovým způsobem, aby vznikaly pokud možno ne zcela všední fotografie. Takové, které se přeci jen trochu odlišují od běžné komunální produkce, a které se takzvaně neokoukají. Během ledna svá díla dá k nahlédnutí ve Frenštátě.

Při své umělecké a profesní činnosti se soustředí především na portréty, a to v podobě klasických portrétů, středoškolských tabel, fotografuje ale také na svatbách, módu, vytváří prezentační fotografie pro začínající modelky, modely a podobně. Mezi významnou část jeho práce patří barevné i černobílé akty.

Milan Vícha dostal také možnost fotografovat celou řadu osobností, a to převážně hudebního světa. „Tyto portréty vytvářím na svých pravidelných toulkách po hudebních klubech. Poslouchat živou hudbu je můj způsob relaxace a jednou mě napadlo, že k těmto portrétům disponuji jistou výhodou znalosti prostředí, ale taky hudebníků samotných. A protože mám portrétní fotografii v oblibě a dělá mi dobře, když při tom přijdu do styku s lidmi, které mám opravdu rád, obdivuji je, vážím si jich, využívám příležitost a žádám je o portrét,“ vysvětluje na svých stránkách sám autor. Pyšnit se může například zdařilými portrétními snímky Dana Bárty, Laco Décziho, Jamese Harriese či Lenky Dusilové.

Výstava fotografií Milana Víchy se bude konat ve výstavní síni Albína Poláška ve Frenštátě pod Radhoštěm. K vidění tam budou jeho díla až do 28. ledna. Slavnostní vernisáž se uskuteční ve středu 7. ledna v 17.30 hodin. (mer)