Jeden z největších objevů na ostravské jazzové scéně posledních let, kytarista a skladatel Rudy Horvat se etabloval na naší jazzové scéně se svým projektem Facing West Trio, které bylo ostatně nedávno kslyšení také vnovojičínské Galerce. Velmi rychle si Horvata všimli ostravské jazzové ikony Boris Urbánek, který jej přizval do svého Boris Band Combination, a Michal Žáček, který mu nabídl místo v The Gizd Q.

Se všemi těmito soubory absolvoval mnoho koncertů i jazzových festivalů. Je duchovním otcem velmi zajímavého projektu Million Pounds se zpěvačkou Katkou Klečkovou. Vedle toho všeho stihl tento talentovaný hudebník také zrealizovat svůj nový projekt Missing Base, ke kterému přizval bubeníka Patrika Benka, člena BBC, The Gizd Q nebo JORO, baskytaristu Jardu Janka, člena The Gizd Q, dříve BBC nebo world-fusion kapely Benedikta, který v současnosti spolupracuje s Michalem Pavlíčkem a jeho BSP, a perkusistu Víťu Halšku, známého z Benedikty. Právě se svou kapelou Missing Base přijede Horvat tento pátek do oderského Village Soundu.

Hudba Rudyho Horvata je naprosto otevřena všem současným hudebním vlivům, nese prvky zřejmé originality, je zbavena nánosů zkostnatělých jazzových předsudků. My se na jeho koncertě můžeme těšit na velmi spontánní a dynamický nástup nové jazzové generace, který se nevyhýbá takovým přidruženým žánrům, jako je rock, jazz-blues, etno-world, jazz či fusion. „Vynikající muzika, vynikající sóla Rudyho Horvata, tohle by si neměli nechat ujít především milovníci moderního jazzu. Na severomoravském hudebním poli je Horvat dnes zcela nepřehlédnutelnou jazzovou osobností,“ řekl o kapele po Region recenzent Richard Boryna.

Kapela Missing Base Rudyho Horvata zahraje voderském Village Soundu vpřísálí tamního Dělnického domu vpátek 8. února od 20 hodin. (mer)