Pro tance chtivé hosty bude hrát Rock Roll Band Marcela Woodmana, zazpívat si mohou společně s Petrou Černockou. Již tradičním hostem je jeden z idolů let sedmdesátých Pavel Novák či Antonín Cink, člen skupiny Generace. Všem přítomným se představí mořkovský rodák Tomáš Vrána, talentovaný klavírní virtuos a starší generace potěší hvězda sportovních přenosů, komentátor Karol Polák.

„Akci zaštítil hejtman moravskoslezského kraje Evžen Tošenovský a večerem budou provázet Dagmar Misařová a Jan Rosák. Z akce bude Českým rozhlasem Ostrava pořízen zvukový záznam pro rozhlasové vysílání,“ informuje pozvánka.

Na dvacátý druhý ročník Mořkovského koláče zavítá také legenda světové Rallye Paříž-Dakar Karel Loprais nebo David Gruber, který je mistr rychlého čtení, tvůrce originální české metodiky rychločtení. Představí se i vítěz Mořkovského koláče z roku 1987 Pavel Loffellman, nejrychlejší mluvící technik Českého rozhlasu a jeho kolegové z rádia Zdena Baronová a Luděk Zapletal. Ti jsou původní tvůrci a mnohaletí průvodci Humoriádami a Mořkovského koláče.