Od začátku prosince zpříjemňují vánoční trhy na novojičínském Masarykově náměstí vystoupení dětských i dospělých kapel na pódiu u vánočního stromečku a nejinak tomu bude také předposlední předvánoční víkend. Vystoupit se chystají děti z novojičínských škol, stejně jako zkušení muzikanti se známými jmény.

V úterý 14. prosince v podvečer pak zazpívá lidem na náměstí perspektivní dívčí rocková kapela The Cérky anebo bluesrocková záležitost Blue Sugar.

Středa dopoledne přinese opět návštěvu ekvádorské tradice – znova se na náměstí předvedou Terrainka Ekvádor se svými indiánskými písněmi. Odpoledne se hudební směr otočí o sto osmdesát stupňů, hrát a zpívat bude od půl čtvrté novojičínská metalová skupina Dr. Hekto. Čtvrteční program začne až odpoledne – od 16 hodin se představí oblíbený dětský soubor Ondrášek a po něm Klika NJ Blues.

Milovníkům českého bigbítu udělá radost pátek. Hity známé české kapely Katapult přijede zahrát revivalová kapela Katův pult. Páteční večer pak vyšperkuje přímo na náměstí promítání Ledového kina s programem Jen počkej zajíci. O víkendu je kulturní program na náměstí připraven pouze na sobotu, kdy zazní od 10 hodin současný gospel Do nebe volající.

Velké jméno si připravili organizátoři na pondělí, kdy vystoupí od půl čtvrté odpoledne Tomáš Kočko se svým orchestrem. Koncert by měl podtrhnout sváteční náladu doby slunovratu. „Dávné svátky zimního Slunovratu jsou v těsné blízkosti katolických Vánoc. Obě tradice jsou součástí našich dějin a o prolínání těchto dvou tradic je tvorba Tomáše Kočka & Orchestru. Těšit se můžeme na koledy oproštěné od všech komerčních pozlátek a pojaté s pokorou,“ zvou pořadatelé. Také v pondělí večer nebude chybět Ledové kino a promítání filmu Sněženky a machři. (mer)