Čtvrtý svazek edice Stará pošta ponese název Na západě svítá. „Jedná se o výběr básní psaných od devadesátého třetího roku až dosud, ve kterých se snažím opěvovat krásu žen, okolního světa a bohémského života,“ uvedl svou sbírku básník. Zároveň dodal, že vystoupení proloží hudebními vstupy. „Některé své texty zazpívám a zahraju k tomu na kytaru. Večer by mohl pokračovat společným jamem zúčastněných,“ řekl.
„Roman je lidový básník v tom lepším smyslu slova. Jeho verše jsou srozumitelné a zabývají se tématy, která se dotýkají většiny lidí,“ představil básníka kavárník Karel Kanár. Podle jeho slov se lze těšit na poněkud divočejší večer než by člověk od básnického čtení čekal. „Roman je živel. Bude veselo,“ dodal Kanár.

V edici Stará pošta dosud vyšly tři svazky. Po Elegías Espaňolas Weroniky Bersz-Letki a sbírce hm… Evy Majer přibyla v květnu prvotina Kláry Machů s názvem Spadaná. „Autorka ale vydání nespojila s veřejným představením,“ sdělil Kanár a doplnil, že sbírku básní může na Staré poště vydat kdokoliv. Zájemců je prý dost. Edice Stará pošta a Večery básníků tedy nejspíš budou pokračovat.

Druhý večer v pořadí se uskuteční ve středu 24. června a začne v 19 hodin. Dveře kavárny na novojičínském náměstí jsou otevřené. (mer)