Ne nadarmo si je kapela Kabát vybrala jako doprovod na své turné. Od té doby uplynula spousta času a z chlapců vyrostli dospělí muzikanti. Hrají stále ve stejné sestavě a pořád se jmenují Nevím. Naprosto přesně ale ví, že chtějí dělat muziku. A to pokud možno co nejdéle.

Kapela Nevím vznikla na podzim roku 2002 v garáži v Pustějově. „Podmínky byly bojové. I tak se nám však hned ze začátku podařilo hrát na několika koncertech. Především díky tomu, že jsme ve věku osmi, devíti a jedenácti let byli nejmladší rocková kapela v Česku," říká baskytarista Tonda Berger. Zanedlouho se kluci dostali i do několika televizních pořadů. Na jednom z koncertů si jich všimla kapela Kabát a pozvala je jako předskokany na turné, což Berger považuje za jeden z největších dosavadních úspěchů.

„Naše nahrávky z dětství jsou krásné vzpomínky," říká baskytarista Tonda Berger

„Jsme rádi, že jsme začali tak brzy. Díky tomu jsme zkušenější než ostatní kapely v našem věku. Nestydíme se ani za naše nejstarší nahrávky. Je to pro nás krásná úsměvná vzpomínka na naše začátky," říká Berger. Také dodává, že na koncertech se k nim organizátoři vždy chovali adekvátně k hudebním schopnostem bez ohledu na věk. „Nemáme pocit, že by se na nás někdo díval jako na děti. Na koncertech s Kabáty se o nás dokonce starali jako o profesionály. Nosili nám aparaturu, měnili struny a podobně," vzpomíná Berger.

I kapela Nevím se musela časem vyrovnat s typickými problémy dospívání. Jedním z nich byla třeba změna hlasového projevu. „S mutací v pubertě jsme to měli všichni těžké. Nejvíce to odnesl kytarista Michal, který mnohdy po koncertě nemohl ani mluvit," říká bubeník Matěj Lienert. Co se týká školy, nemusí se podle něj členové kapely nijak omezovat. „Studium na naši hudbu nemá vliv. Koncerty bývají většinou o víkendech," dodává.

Svoje skladby kapela řadí do žánru pop-rocku. „Naši hudbu ovlivňuje mnoho současných moderních kapel. Žánrově se od našich začátků moc nezměnila," říká kytarista Michal Berger. Oficiálně kapela vydala čtyři alba a nejvíce si váží poslední desky s názve Best of, na které jsou největší hity za deset let působení.

Kromě kapely Kabát hráli Nevím i s kapelami Olympic nebo Support Lesbiens. Za úspěch považují taky vystoupení na Tatrafestu před čtyřiceti tisíci lidmi nebo druhé místo na mezinárodním soutěžním festivalu Rock Autostrada v Polsku. Píseň kapely Nevím je momentálně na žebříčku padesáti nejhranějších skladeb v českých rádiích a na oslavu desátého výročí chystá Nevím ke konci října koncert v Pustějově, kde to všechno kdysi začalo.

VOJTĚCH MRÁZEK