Projekt Nightwish revival vznikl na podzim roku 2004, ale kompletní sestava byla vytvořena až začátkem roku 2005. „Tímto vznikl první oficiální revival Nightwish v České Republice. Otcem myšlenky byl Lubomír Strakoš, který je na hudebním poli frýdecko-místeckého regionu znám jako pořadatel festivalů a klubových akcí v regionu," vzpomínají na svém webu muzikanti. Kapela prošla během své existence mnoha změnami v sestavě. Jisté je, že v současnosti se podle svého vzoru opírá ženský zpěv dominující rockové muzice.

Podobně jako originální Nightwish hrají zčásti heavy metal a symphonic metal. Těšit se můžeme na fantasy témata, chybět nebude typická epická atmosféra, vysoké vokály, kytarová a klávesová sóla a rychlý, melodický styl hudby a hity legendární finské skupiny jako Bless the Child, Come Cover Me nebo Wishmaster.

Spolu se zmíněným revivalem vystoupí v Novém Jičíně také příborská partička Greedy Invalid. I ta potěší příznivce melodické hudby stojící na rozhraní mezi rockovou a metalovou muziku, milovníky melancholie a gotických nálad. Greedy se ukáží v nové sestavě, též s několika novými písněmi, jak v češtině, tak v angličtině.

V březnu 2010 přicházejí Greedy Invalid s novým albem Anna. Kombinace atmosférických nálad, valivých kytar, podmanivého zvuku klavíru, víření smyčců, ale i akustického oddechnutí - to jsou jen některé z mnoha tváří aktuální novinky. „V současnosti tak už má kapela na svém kontě tři dlouhohrající desky a více než 300 koncertů po celé České Republice. Letos vyrazila na další sérii koncertů. Anna Tour odstartoval na konci března a v jeho rámci navštíví skupina většinu krajů ČR a vyrazí také na Slovensko. Klubová sezóna poté plynule přechází ve festivalovou," řekl o Greedy Invalid pro Deník hudební publicista Richard Boryna.

Na novojičínské Masarykově náměstí vystoupí Nightwish Revival a Greedy Invalid v pátek 6. července od 19.30. (er)