Skupina Kuličky štěstí vznikla v roce 1999. Osmičlenné seskupení dostává od tohoto roku své stále rostoucí publikum do varu tanečními disco funky rytmy, zabrousí i do latino a swingu a užívá si parodií na disko z estrád osmdesátých let. Jejich vystoupení prostupuje radost, hravost a energie. Právě taneční prvek je ale to stěžejní, co dělá Kuličky štěstí tím, čím dnes jsou. Mnoho expertů je přirovnává k legendárním Monkey Business, jak ale členové kapely tvrdošíjně říkají, jde jen o stejný žánr. Písně v češtině a angličtině zpívají frontmani kapely Adam Parma a Dominika Podolská.

Nejvíc o sobě dali vědět především druhým místem v internetovém hlasování soutěže Coca-Cola Popstar 2005, videoklip Superstar se poté úspěšně drží v hitparádách čtyř televizních kanálů, jejich hudbu pravidelně hrají regionální rádia.

Kuličky štěstí byly také vyhlášeny Kapelou roku 2003 serverem ov-kluby.net, účastní se na CD kompilaci časopisu Rock&Pop, a co jim mohou všechny ostatní kapely jen závidět, mají za sebou předskakování legendárním Boney M. Chlubit se už ale také mohou vítězstvím v mezinárodní soutěži kapel v Polsku a pravidelně vyprodanými koncerty. Až netypicky tak mají za sebou hodně tvrdou cestu, kterou prošli doslova od píky. „Je docela absurdní, že kapela, jejíž protagonisté nehráli v žádném celovečerním filmu hlavní roli, nebyli v žádné celovečerní show a nejsou takzvané mediální ksichty, se drží na všech celorepublikových hitparádách. Přitom nejsme žádná propagovaná kapela, za kterou by stála velká propagační firma. My jsme si vyšlapali cestičku skrz kluby a klubovou scénu a právě odtud máme naše fanoušky, kteří nás tak podporují,“ řekl frontman Adam Parma už dříve pro Moravskoslezský deník.

V současnosti Kuličky jednají s několika labely o vydání oficiálního alba, jak sami tvrdí, mají v rukávu hity na nejméně tři desky. Připravují také natáčení čtvrtého videoklipu a hodně koncertují po celé republice.

Tento pátek, 17. srpna, si jejich živou energii budeme moci vychutnat i v Novém Jičíně. Na místním Masarykově náměstí vystoupí v rámci festivalu Novojičínské léto od 20 hodin zcela zadarmo.