Besídky pražského Divadla Sklep už patří mezi notoricky známé divadelní záležitosti, přesto je lépe si je připomenout. Populární sklepáci je pořádají už několik let a pokaždé v nich mají obrovskou sílu. Besídky jsou stručně řečeno nesouvisející pás, nebo chcete-li raději smršť gagů, scének a dramatických vystoupení všeho druhu. „Samozřejmě je celé představení postaveno především na tradičním sklepáckém humoru, který využívá jak slovní brilanci hlavních představitelů, tak i další formy inteligentního humoru. A to od toho nejčernější po ten nejjemnější. Jejich scénky se prostě musí vidět,“ říká na téma Besídek Divadla Sklep recenzent Alois Boháček.

Silné je samozřejmě i herecké obsazení představení. Všemu vévodí jeden z nejlepších českých divadelních herců Tomáš Hanák.

Nepřekonatelného autora gagů a slovních hříček bude na prknech doprovázet „šumný“ David Vávra a spolu s nimi se Novojičínským představí taková esa jako Robert Nebřenský, Jiří Fero Burda, Lenka Vychodilová, Barbara Trojanová, Hana Pafková či Jana Hanáková.

Tak jako každý rok i letos připravil stále mladý a talentovaný soubor divadla překrásná taneční vystoupení, z nichž pravidelně vyčnívají pavoučí performance inženýra architekta Vávry. Pochopitelně nemůže chybět ani zpěv, ve kterém je Sklep samostatným šampionem v pravda samostatné jednočlenné kategorii. Na kontě už divadlo má řadu evergreenů a stále přichází s něčím novým, originálním, hořkosladkým, nečekaným, neopakovatelným, zkrátka typicky sklepáckým.

Kapitolou samou pro sebe jsou skeče, na jejichž přehršel se také můžeme těšit. Sklepácká satira se pravidelně dotýká přísně aktuálních témat stejně jako nadčasových problémů lidstva. „Nemilosrdná otevřenost jejich scének mnohokrát připomíná pravdu vidící oči dítěte, Sklepáci dokáží ukázat přirozený svět se sarkasmem sobě vlastním tak, jako nikdo jiný, klobouk před nimi dolů,“ říká Boháček.

Divadlo Sklep vystoupí v novojičínském Beskydském divadle s představením Besídka toto pondělí 23. listopadu od půl osmé večer. (mer)