Začíná se v sobotu, a to Česko-polským miniturnajem ve stolním tenisu a bowlingu. Týž den se v restauraci kulturního centra a v kapli svatého Rocha koná od 18 hodiny vernisáž výstavy fotografi í českých a polských autorů, zachycující památky Fulneku a polského Rybníku.

Během pátku a soboty mohou zájemci ve výše zmíněné restauraci ochutnat polské speciality. V sobotu vše vyvrcholí. „Na náměstí Komenského ve Fulneku proběhne hlavní program Česko-polské dny kultury, kde vystoupí dechové orchestry z Fulneku a Niedobczyc, mažoretky z Fulneku a Niedobczyc. Součástí dne bude zábavný program pro děti, hudební a taneční vystoupení, večer vystoupí Markéta Konvičková a dále pak kapely z Fulneku a Niedobczyc,“ lákají pořadatelé.

Svůj prostor dostanou také místní hasiči, kteří letos slaví 150 let od svého založení. „Dostali jsme od pana Mazalíka vyřezávaného Floriána, kterého bychom na slavnostech chtěli nechat posvětit i s praporem. Vše se bude odehrávat na náměstí,“ přiblížil velitel jednotky fulneckých dobrovolných hasičů Josef Benýšek s tím, že kromě toho bude vystavena také požární technika místních hasičů a připravena je také ukázka vyprošťění osoby z vozidla.

„Vystavíme také reliéf zakladatele sboru Augistina Thiryho, který jsme dostali od pana Davida Velíka,“ dodal Benýšek.