I když pořadatelům v pátek vůbec nepřálo počasí a zažívali krušné chvíle, sobota jejich píli odměnila hezkým počasím. Sluníčko sice nestačilo vysušit všechny meze, ale trocha bláta k takovým akcím patří.

Letošní novinkou byl festivalový kemp a také noční ohňostroj. Na své si však přišly i děti, pro které byl připraven zajímavý program. Mohly pobýt ve školce, zapojit se do hudebních či tvořivých dílen nebo zhlédnout divadlo. Doprovodný program byl připraven i pro ostatní. Kdo chtěl, mohl si vyzkoušet lezeckou stěnu, a přispět tak na konto vyhořelého Libušína, nebo si prohlédnout legendární věž skokanského můstku.

Modernizace

Této možnosti využilo mnoho festivalových návštěvníků, jež vystoupali na vrchol a kochali se pohledem na Frenštát. „Je to skvělá příležitost vidět místo, odkud skákaly legendy. Je to výška, a to tu ani nemají výtah. Jen by to potřebovalo trochu opravit," nechal se slyšet jeden z návštěvníků.

Přitom areál a jeho okolí, kde se festival koná, dostává v posledních letech postupně novou tvář a další investice se chystají. „Cílem festivalu bylo od jeho vzniku upozornit na chátrající areál amfiteátru na Horečkách, který provozuje město. Znovu jej chceme oživit a přivést sem lidi. To se podařilo," uvedl Marian Žárský, ředitel městského kulturního centra.

Před začátkem festivalu byl položen nový asfaltový koberec na část silnice vedoucí do areálu, opravy zbytku cesty budou pokračovat v následujících týdnech.

Plány

Vybudováno bylo i nové veřejné osvětlení a další investice v areálu připravují Trojanovice. Nedaleko amfiteátru by mělo vzniknout centrum pro ekologickou výchovu dětí, v plánu je i stezka v korunách stromů.

Festival však Horečkám více než sluší. „Je to tady super. Přijeli jsme z Valmezu na Annu K. Moc se na ni těším," prozradila paní Helena. Slečna Adéla by zase uvítala více toalet. „Jinak se mi tady líbí," dodala.

V podvečer, krátce po 19. hodině, však nebyla nouze ani o dramatické chvíle, a to tehdy, když se porouchala lanovka z roku 1983, jež vozila návštěvníky festivalu do areálu.

Po dlouhých minutách je z několikametrové výšky postupně vysvobodili přivolaní hasiči. Podle dostupných informací se celý zásah obešel bez zranění.