Taneční soubor Lentilky Mankovice vznikl 24. listopadu 2006 pod Českým svazem žen Mankovice. U jeho zrodu stály Pavlína Ďuricová, její setra Ivana Tymráková a sedm dětí. „Dnes už máme třiatřicet dětí, všechny z Mankovic. Pracujeme ve třech skupinách, které jsou rozdělené podle věku. Nejmenší děti jsou z mateřské školy, druhá skupina je třetí a čtvrtá třída a nejstarší děti jsou z páté a šesté třídy,“ přesnila Pavlína Ďuricová.

Lentilky nacvičují každý pátek. „Snažíme se něco nacvičit na vystoupení, věnujeme se country tancům, břišním tancům a podobně,“ poznamenala Ďuricová a dodala, že Lentilky již vystupovaly v Suchdole nad Odrou, Bernarticích nad Odrou či Libhošti.

„Něco jsme se naučili, tak jsme si říkali, proč to neukázat. A na revanš jsme pozvali soubory, u nichž jsme vystupovali,“ řekla Ďuricová.

Sál mankovického kulturního domu praskal při Lentilácké supershow ve švech, a tak mohly být organizátorky spokojené. „Byla to premiéra. Ale určitě se budeme snažit něco udělat i v příštím roce, abychom také trochu přispěli ke kulturnímu dění v Mankovicích,“ uzavřela Pavlína Ďuricová.