S premiérou vlastní hry Dlouhá, Široká a Krátkozraká aneb jak (ne)sehnat chlapa ve 21. století se herci poprvé předvedli v Suchdole nad Odrou letos v lednu. V únoru měli první a uplynulou sobotu druhou reprízu. „Soubor jsme založili před rokem a půl. Cílem bylo obnovit ochotnické divadlo v Suchdole. A to se nám podařilo, aniž bychom to tušili, přesně po dvaceti letech. Takže jsme navázali na tradici,“ prozradila principálka Iveta Csibová.

Zmiňovaná hra je prvním kouskem, který ochotníci předvádějí. Scénář ke hře psali autoři Majka Hurtová a Aleš Jurnykl, který se ujal také režie, zhruba rok. „Je to hra o životě, jsou v ní hlášky, které jsou běžné mezi lidmi a některé hlášky už stihly zlidovět,“ popsala své dílko Hurtová a dodala, že v hlavách obou autorů už se rodí nové myšlenky a nápady na další hru. „Pokud nám to půjde, budeme se snažit prezentovat vlastní myšlenky a názory,“ doplnil Jurnykl.

Rozjet divadelní soubor však prý nebylo tak snadné. „Když jsme začínali a sháněli jsme členy, tak se do toho moc lidem nechtělo. Ale po premiéře se jen hrnuli a chtěli s námi hrát,“ pousmála se Csibová s tím, že zatím není jisté, zda budou do divadla Podiv přijímat další členy.

Že je dvanáctičlenný soubor sehraný jde poznat nejen na podiu, ale především v zákulisí, kde panovala pohoda. Svou sobotní, druhou reprízou hry, se rozhodli podpořit charitativní projekt na pomoc dětem v Nepálu. „Oslovilo nás sdružení Comenius Fulnek, kteří podporují projekt na pomoc tibetským dětem v sirotčinci v Káthmándú. Takže výtěžek z dnešního představení bude věnován dětem,“ nastínila podstatu vystoupení Csibová a dodala, že pokud někdo nestihl dorazit do suchdolského kulturního domu uplynulou sobotu, bude mít možnost zhlédnout vystoupení divadla Podiv v neděli 5. dubna v novojičínském Středisku volného času Fokus.