Hra Jean-Jacquesa Bricaira a Maurice Lassayquesa Velká zebra aneb Jak že se to jmenujete, kterou uvidí toto pondělí návštěvníci oderského Dělnického domu, vychází z osvědčeného příběhu humorných vztahových komedií.

Hlavní hrdina dramatu Christian má nemoc. S každou ženou vydrží jen chvíli. Byl ženatý s Gisele, ale po čase na něj padla hrůza a pocítil nepřekonatelnou potřebu utéct. Aby své svědomí alespoň částečně utišil, uzavřel ve prospěch své ženy vysokou životní pojistku a předstíral, že se na rybách utopil.
Tento trik úspěšně použil v životě dvakrát a právě se ho chystá zrealizovat potřetí. Jenomže tentokrát mu osud postaví do cesty problém v podobě přítele z dětství, který ho pozná podle náhodné fotografie v novinách a navštíví ho.

Christian, který měl vždy vše dopodrobna naplánováno, musí najednou improvizovat a ke své hrůze se ocitá tváří v tvář se svými "vdovami" i novou snoubenkou. Podaří se mu tuto nezávidění hodnou situaci zvládnout i potřetí? „Premiéra hry "Velká zebra" proběhla v Paříži v divadle Varieté v roce 1968. Pro velký úspěch jí natočila francouzská televize v cyklu Zveme vás do divadla. Byla vysílána pod názvem Jak že se to vlastně jmenujete?“ připomínají na stránkách pořadatelské agentury organizátoři vystoupení.

V Odrách se v hlavních rolích předvedou samí známí herci. Titulní role Christiana připadla Ondřeji Vetchému a sekundovat mu budou například Kateřina Hrachovcová nebo Jitka Ježková.

Oderský Dělnický dům uvede hru Velká zebra aneb Jak že se to jmenujete v pondělí 29. září od 19 hodin. (mer)