Do Zámeckého parku se sjelo čtyřicet soutěžních družstev z Čech a Moravy, z toho sedm bylo ženských. Oderští hasiči pořádali svou noční soutěž již pošestnácté. „Pokud máme informace, tak je to nejstarší noční soutěž pořádaná u nás,“ zmínil se jeden z moderátorů Lubomír Ondračka, který dělá u oderských hasičů kronikáře. Zároveň připomněl oblíbenost soutěže, na kterou v posledních letech jezdí kolem čtyř desítek družstev, ale třeba při třetím ročníku bylo rekordních 82 účastníků.

Jako první se na start osmdesátimetrové trati, na jejímž konci mají dva proudy shodit dva terčíky, nachystali domácí borci. Jenže dvakrát start ulili a ještě se jim přehřála centrála, takže nakonec vypadli bez hodnocení. Aby problémů nebylo dost, spálila se součástka v časomíře a více než půl hodiny organizátoři instalovali novou, kterou zapůjčili hasiči z Lukavce.

Kolem 22. hodiny se soutěž rozjela a bylo se na co dívat. „Objednali jsme si perfektní počasí a družstva předvedla výborné výkony,“ pochvaloval si starosta oderských hasičů Josef Románek. V mužích si nejlépe vedlo A družstvo Lesních Albrechtic, které zvládlo trať za 16,127 sekundy. Za ním skončily týmy Kunčic pod Ondřejníkem s 16,504 sekundy a Libhoště s časem 16,709 sekundy. Ještě A družstvo Lukavce na čtvrtém a A družstvo Větřkovic na pátém místě mělo od vítěze odstup kolem sekundy.

V ženách nejlépe zabojovaly ty z Tísku a časem 18,273 sekundy překonaly o 65 setin sekundy ženský rekord soutěže, který vytvořily v roce 2006 soutěžící z Vlčovic. Mužský rekord z roku 2002, jehož hodnota je 14,93 sekundy, drží hasičii z Prchalova.