Progress rocková kapela Once's která se představí tento pátek v Odrách, vznikla v roce 2002 v Novém Jičíně v nástrojovém složení kytara, baskytara, klávesy a bicí. V roce 2004 nahrála demo No Comment, kapela vyhrála místní rockový festival pro amatérské kapely Jičínfest a začala koncertovat na místní scéně ve složení: kytara: Jakub Jalůvka, baskytara: Michal Stulík, klávesy: Petr Palacký a bicí: Adrian Ševeček. Mezi úspěchy se řadí i účast ve finále Setkání kytaristů v Ostravě.

V roce 2007 kapela pracovala na vytvoření CD Once's 2007 a byla vybrána aby reprezentovala město Nový Jičín a ČR na mezinárodním nesoutěžním hudebním festivalu v Ludwigsburgu (Německo). Zde byla kapela velmi vřele přijata jak místními posluchači a organizátory tak i ostatními účastníky z Anglie, Francie a Německa.

Společnost jim v předsálí oderského Dělnického klubu v prostorách Village Soundu budou dělat opavští L.A.D.ě. Jejich muzika je cítit po cigaretovém dýmu a to, co produkují se dá nazvat komorně něžným undergroundem – čeká nás zpěv, elektrika, kontrabas a perkusívní bicí. Cigaretově drsné je to ale i v textech. „Poezie je způsob, jak tento nebetyčný, svíravý bordel přetavit do okouzlující, malebné vnitřní podoby," prohlásil člen kapely Michael Kubesa a začíná tak být jasné, o co v Odrách tentokrát půjde.

Oderský klub Village Sound bude hostit kapely Once’s a L.A.D.ě v předsálí tamního Dělnického klubu v pátek 9. dubna od 20 hodin. (mer)