Společný koncert Pěveckého sdružení Ondráš a cimbálové muziky Pramínky nabídne ve Velkém sále Kulturního domu Kopřivnice netradiční vánoční zastavení. „Společný vánoční koncert bude ve znamení méně známých koled a vánočních písní v originálních aranžmá. Komponované pásmo provede posluchače vánočním příběhem - od adventu až do Betléma k jesličkám, kde potká pastýře, koledníky a snad trochu obyčejného lidského tepla a souznění,“ slibují v pozvánce organizátoři.

ěvecký sbor Ondráš je známým hudebním tělesem a mezi smíšenými sbory se pohybuje již 59 let. Repertoár je velice pestrý. Od kantát, oratorií a klasických duchovních skladeb pro sbor tohoto formátu až po spirituály, jazzy, gospely a pochopitelně i úpravy lidových písní, které mají ve sboru své zasloužené místo. Kartotéka autorů je pestrá a zahrnuje spoustu klasických i soudobých českých a zahraničních skladatelů.

Pramínky ve svém repertoáru nabízí lidové písně z celé Moravy i Slovenska a to od písní táhlých, valčíkových, polkových a točivých až po čardáše. „Nezastupitelné místo v našem repertoáru mají jak vánoční koledy, tak skladby jiných žánrů: Metallica - Nothing Else Matters, Beatles – Yesterday, A. Vivaldi – Bouře, C. Saint-Saëns – Labuť a další,“ vysvětlují hudebníci.

Před koncertem vystoupí žákyně Základní umělecké školy Zdeňka Buriana Kopřivnice, 4. ročníku na klavír Monika Štefková. Vánoční koncert Pramínků a Ondráše se koná v sobotu 17. prosince od 19.30. (mer)