Ve švýcarském Montreux obdrželi v březnu zpěváci cenu Excellent a také zvítězili v bratislavském Penthatlonu o nejvšestrannější sbor. Uplynulý víkend pak pro novojičínský sbor znamenal první místo na mezinárodním festivalu duchovní hudby Picardie 2008 ve Francii.

Mezi konkurenty z Norska, Holandska, Srbska, Polska a Slovenska uspěli právě novojičínští Ondrášci. Ti si na soutěži vyzpívali prvenství, s dodatkem „á l´unamité“, tedy jednomyslně potvrzené. „Úspěch nás těší o to víc, že se soutěže zúčastnili nejmladší členové sboru a pro mnohé z nich to byla první mezinárodní zkušenost,“ sdělil spokojeně sbormistr Josef Zajíček a dodal, že Ondrášek byl vůbec nejmladším sborem ze všech přítomných.

Nicméně, žádný úspěch se nedostaví jen sám od sebe. „Za vítězství může naše náročná a systematická práce,“ řekl Zajíček. „Takové úspěchy pak sbor posunují kupředu a přináší nadšení pro další práci,“ pokračoval s tím, že poklonu patří složit nejen samotným zpěvákům, ale také jejich rodičům za vytrvalou podporu.