Pokud se u nás řekne jazz a swing, velká většina lidí si okamžitě vybaví sympatickou tvář zpěváka, muzikanta, herce, šoumena v v neposlední řadě i golfisty Ondřeje Havelky. Drobný muž s brýlkami dokáže zavést spolu se svou kapelou při koncertech každého do minulosti lépe než kdokoliv jiný. Tuto sobotu tam vezme návštěvníky novojičínského Beskydského divadla. S kapelou Melody Makers předvede svůj program Potkal jsem svůj sen.
Zpěvák a skupina se zabývají populární hudbou raného a vrcholného jazzu a swingu počátku let třicátých až k raným letům čtyřicátým. „Pestrý

repertoár zahrnuje atraktivní skladby širokého žánrového spektra od hollywoodských muzikálů až po vrcholná čísla swingových big bandů,“ slibují v pozvánce organizátoři koncertu. Orchestr Melody Makers tvoří 20 hudebníků - 15 instrumentalistů a 5 sólistů. Vitální jazzový výraz interpretů je umocňován smyslem pro show, nadhledem a humorem. Strhující hra orchestru je korunována výkony sólistů: zpěváka, speakera a tanečníka Ondřeje Havelky a dámského vokálního kvarteta Sestry Havelkovy.

Ondřej Havelka na jevišti rád improvizuje, nechybí mu humor a své publikum vždy příjemně překvapí. Interpretaci jazzové a populární hudby 20. a 30. let se Havelka jako zpěvák, tanečník a stepař se věnuje už od studentských let. Tentokrát do Nového Jičína přiveze program Potkal jsem svůj sen. „V podstatě půjde o velkou poctu českému swingaři Jiřímu Traxlerovi,“ vysvětlil v pozvánce sám Havelka.

V novojičínském Beskydském divadle vystoupí Ondřej Havelka a kapela Melody Makers v sobotu 17. prosince od 19 hodin. (mer)