Národní umělkyně, zpěvačka lidových písní a regionální legenda Jarmila Šuláková zamíří do Frenštátu pod Radhoštěm, kde bude společně s kapelou Fleret konzertovat 20. března. Kromě koncertu se posluchači mohou těšit také na slavnostní blahopřání Šulákové starostou Stanislavem Hrabovským a jinými.

Koncert se bude volně odvíjet podle předem dohodnutého programu. Asi jedinou, kosmetickou změnou bude pouze to, že zpěvačka dostane více prostoru. Samotné blahopřání nechává manažer skupiny Fleret Vladimír Chromeček na pořadatelích. „Necháme to volně plynout. Tam, kde budou chtít, jí popřejí, protože v červnu má osmdesáté narozeniny. Ale vzhledem k její situaci, protože je to už přeci jen starší dáma, to necháme tak, jak to je. Nic speciálního nechystáme,“ přiznal Chromeček s tím, že se od větších oslav distancují i kvůli obavě o zdraví Šulákové. „My to nijak neřešíme, protože se také bojíme, že to na paní Šulákovou bude moc. Ona už tak má hlavu ze soukromých oslav, které ji čekají. Musíme brát ohled na její zdraví,“ uzavřel manažer.

Pořadatelé koncertu ve frenštátě pod Radhoštěm proto připravili pro Šulákovou překvapení. „Program proběhne jako klasický koncert Jarmily Šulákové. Kouzlo je v tom, že ona ani neví, že se na ni chystáme. Narozeniny sice slaví až v červnu, ale my budeme první štací koncertní šňůry, která jí bude takto blahopřát. Domluvili jsme se, že by bylo hezké, kdyby právě takto odstartovala,“ potvrdil Marian Žárský, vedoucí kulturního střediska ve Frenštátě pod Radhoštěm. Na akci, které je pořádaná pod hlavičkou Valašského rádia, bude moderovat Lukáš Španihel. Ten po koncertu uvede představitele města a zástupce organizací, kteří by chtěli Šulákové poblahopřát k jejímu jubileu. Na pódiu se tak objeví starosta města Stanislav Hrabovský, za Matici radhošťskou Drahomír Strnadel, který předá pamětní medaili. Popřát do života vše nejlepší přijde také Stáňa Šamánková za Cestovní kancelář Valašského království a další. Proběhne zdravice, a potom se Fleret a Šuláková přesunou do hotelu Radhošt, kde je pro ně připravena slavnostní večeře.

Valašsko má Šuláková, podle Žárského, hluboko v srdci. „Ona tady pravidelně vystupuje každým rokem na různých přehlídkách a je pro obce na Valašsku i ikona, symbolem tohoto regionu. Ke Frenštátu má poměrně blízký vztah právě proto, že tady jezdí často a je tady hodně oblíbená. Z její strany je ten vztah ke frenštátu opravdu osobní,“ uzavřel vedoucí kulturního střediska.