Canticorum je smíšený pěvecký sbor mládeže, ale slovo mládež je v souvislosti s nimi relativní. „Připojit se k nám může každý, kdo se cítí mladý. Věkový průměr sboru se pohybuje mezi 17 a 30, ale hranice nejsou pevné,“ vysvětlují členové souboru na svých internetových stránkách. V současnosti zkouší v Plzni. Repertoár souboru v současnosti tvoří skladby všeho druhu. Od staré hudby, přes barokní, klasické, sakrální, romantické skladby s klavírem po spirituály a tradicionály, swingové skladby a jazz.

Druhým souborem, který v neděli vystoupí ve frenštátském kině, je Garrendo. Soubor vznikl v roce 1994 původně jako dívčí sbor pod vedením Mgr. Ivany Klvaňové, avšak již o dva roky později se stalo sborem smíšeným při Gymnáziu ve Frenštátě pod Radhoštěm. Od počátku se jeho činnost setkala s velkým ohlasem všech věkových vrstev posluchačů v České republice i v zahraničí. Repertoár sboru je velmi pestrý - v jeho podání zní písně lidové, polyfonní, spirituály, ale také mnoho úprav folkových, rockových a popových písní.

Pěvecké sbory Canticorum a Garrendo vystoupí v kině ve Frenštátě pod Radhoštěm v neděli 27. září od 17 hodin. O den dříve se od 19 hodin představí ještě v kostele sv. Petra a Pavla v Lichnově. (mer)