Pidifest už má v Jistebníku tradici, neklade si vysoké cíle a jeho smyslem je především dobrá pohoda na konci léta. „Jsme hrstka nadšenců, kteří mají rádi hudbu všech hudebních žánrů a kterým kultura není lhostejná ani v naší malebné vesničce. První až pátý ročník jsme realizovali pod záštitou Tělovýchovné jednoty Jistebník a za spolupráce partnerů z řad našich přátel a známých," vysvětlili organizátoři.

Také letos se vše bude konat podle osvědčeného scénáře. „Jako každý rok se snažíme vybrat kapely z blízkého okolí, které produkují vlastní tvorbu. Výběr je složitý, protože kapel je velmi hodně, různých žánrů a kvalit. Některé nás oslovily samy a některé jsme oslovili zase my, když jsme na ně dostali reference od jiných muzikantů," prozrazují pořadatelé.

Začátek minifestivalu je plánován na 16. hodinu a z vystupujících kapel kromě Marow, což je sólový projekt basáka Marka Zemana a textaře Lukáše Bruse, se představí mimo jiné i ostravská kapela Jester, vítěz některého z předchozích ročníků soutěže Boomcup a taktéž vystupujících na ostravském festivalu Colours.

Asi k nejznámějším a nejlákavějším tahounům festivalu bude vystoupení známé ostravské umělkyně Vladivojny La Chia, která zde, jistě jako nedávno v ostravském hudebním klubu Parník, představí skladby ze svého posledního alba Bohémy. Toto album se stalo albem měsíce v berlínském Dussmanu. Vladivojna vystupovala například s Lacem Deczim, Lenkou Dusilovou, předskakovala Marilynu Mansonovi, Richardovi Mullerovi, Waltari nebo Scorpions.

Jistebnický Pidifest se koná na fotbalovém hřišti v Jistebníku v sobotu 1. září od 16 hodin. (mer)