Žánrově lze Quanti minoris zařadit jako historizující folkrock s keltskými kořeny. Za nejvystižnější označení lze považovat hradní podobu rocku, tedy hradrock. Tato hudba zapadne stejně dobře do prostředí hradů a zámků, tak i na pódia folkových, rockových, ale i etno a worldmusic festivalů.

Repertoár Quanti minoris tvoří zhudebněná poezie středověkých autorů většinou anonymních, ale i známých jako např. Francoise Villona. „Hudba je naše vlastní a je pouze inspirována hudbou z přelomu středověku a novověku. Pro podpoření autentické atmosféry jsou i zde použity skladby nebo části skladeb mistrů tohoto období, například anglického loutnisty z 16. století Johna Dowlanda,

J. S. Bacha a dalších,“ představují se na svých stránkách v pozvánce muzikanti. Melodická linka s nosným středověkým prvkem za použití replik historických nástrojů je přepasírována přes rockový základ. Výsledkem je sice stylově hůře zařaditelný hudební směr, ale o to je zajímavější svojí barevností zvukovou, ale i rytmickou. „Sami jsou každopádně důkazem, že středověk a big beat jdou dohromady. Myslím, že žánry skloubit jdou, kvinta je dominantní pro big beat i středověk. Latina je navíc úplně nádherný jazyk podporující autentičnost, pro big beat naprosto skvělý,“ řekl v rozhovoru pro list frontman kapely Zdeněk Němeček.

Quanti minoris vystoupí na novojičínském Masarykově náměstí ve středu 21. prosince od 16 hodin. (mer)