Vše začne na novojičínských Skalkách už v 16.30 hodin, kdy odstartuje Bidolido freestyle bmx závod, od stejné chvíle ale bude na místě probíhat také autogramiáda hlavní Hvězdy odpoledne a finalisty Česko hledá Superstar Bena Cristovao. Od čtyř odpoledne se také bude o zábavu starat Sdružení volného času Fokus Nový Jičín. „Akce ale rozhodně není určena jen pro školáky!“ připomínají v pozvánce organizátoři. Velké finále Freestyle na bmx přijde na řadu v 17.45 a pak už bude program patřit jen a jen hudbě.

Začátek hudebního bloku bude od 19. hodiny patřit asi nejšílenější teenagerovské kapele současnosti Koblížkům ze Šumperka.

Po Koblížcích následuje zlatý hřeb večera – vystoupení mladého talentu Bena Cristoao, který o sobě dal vědět postupem do finále soutěže Česko hledá Superstar před dvěma roky. „Svým přirozeným projevem a nezaměnitelnou barvou hlasu zaujal Ben Cristovao už v soutěži Česko-Slovenská Superstar. Jako jeden z mála finalistů předváděl na pódiu komplexní show, kterou bavil nejen diváky u televizních obrazovek, ale i porotu. Od ledna 2010 začal chodit do soukromé hudební školy Wunderbaro a zdokonaloval se v hudební technice. Teď se chystá před publikum předstoupit se svým vlastním repertoárem..,“ zvou v pozvánce pořadatelé.

O závěr večera se postará slovenská rocková smšť The Paranoid. Mladá kapela pocházející z města Šurany z jižního Slovenska vznikla v roce 2002, složení členů tak, jak ho můžete vidět dnes, funguje od roku 2008. Tento rok byl pro kapelu zároveň i rokem přelomovým, jelikož se stala národním vítězem hudební soutěže BlastBeat na Slovensku a postoupila tak do celosvětového finále, díky kterému se představila široké veřejnosti v Dublinu. V roce 2010 bylo vydáno první autorské CD „Posledný nádych“, v současné době představují svojí tvorbu posluchačům na Slovensku a nově i v České republice, kde jejich fanouškovská základna stále roste.

Vítání prázdnin začne na novojičínských Skalkách ve čtvrtek 30. června v 16 hodin. Koncert Bena Cristovao se tam uskuteční v osm večer. (mer)