Už v pátek 27. ledna pořádají tradiční hasičský ples v Sedlnicích, o den později si mohou zatancovat všichni tancechtiví ve Štramberku. V kulturním domě tam na plesu houbařů zahraje k tanci a poslechu skupina Largo Zdeňka Sklenovského.

Hned dva plesy pořádají v pátek ve Frenštátě. V 19 hodin začíná v domě kultury ples gymnázia, na kterém bude hrát kapela TNT, a o hodinu později startuje ples na chatě Koksař v Trojanovicích. K tanci hraje hudba Mr. Doudie and Lussy.

Jeden z největších plesů chystá na sobotu 28. ledna tradičně kopřivnický dům kultury. Oblíbený Obecní ples se bude jako vždy konat ve velkém sále a o hudbu se tam bude starat jedna z nejvýraznějších českých zpěvaček s nádherným hlasem Ilona Csáková. Dále se předvedou kapely Alfa se speciálním hostem Elvisem Presleym. Předvede se řada místních souborů nebo také cimbálová muzika Valašský vojvoda.

Není třeba připomínat, že jak v Kopřivnici, tak i na mnohých dalších plesech nebudou chybět tradiční doplňky jako předtančení či tombola. Ples se bude konat čtvrtou sobotu v roce i v Suchdole nad Odrou. Už sedmnáctý Sportovní ples tam pořádá TJ Lokomotiva a k tanci i poslechu v rytmu disco hraje Miroslav Rešl.

Maškarní ples si užijí děti v Kujavách, koná se v sobotu 28. ledna od 14 hodin v obecním sále.

-mer-