Málokdo na Novojičínsku nezná rockové Citrony. Legenda československého hard rocku a heavy metalu o sobě dala nejvíce vědět v osmdesátých letech, kdy se pod vedením Radima Pařízka stala kultem nejen moravských rockerů. V posledním desetiletí skupina zažívá obrovský a úspěšný comeback. Hraje se na velkých festivalech i malých koncertech a v repertoáru se objevují hlavně hity z období let 1982 – 1987. V roce 2001 dochází ke spojení Citronu s bývalým zpěvákem Ladislavem Křížkem. Nastává krátké koncertní turné a potom se Citron vrací zpět do svých kolejí už bez Ládi Křížka. V roce 2004 je kapela pozvána ke koncertování do USA. V květnu 2010 pak konečně vychází dlouho očekávané album Bigbítový pánbů.

Druhou kapelou bude kopřivnická partička Tatroska. Už je to nějaký ten rok, co parta několika muzikantů hrávajících po okolních hudebních seskupeních od dechové muziky po jazz, rozhodla, že by své získané hudební vnady nebylo špatné využít v nějakém samostatně fungujícím tělese. Volba na Ska muziku padla jednak pro žánrovou blízkost muzikantů k tomuto hudebnímu odvětví, jednak proto, že na Novojičínsku Ska kapel aby trpělivý člověk pohledal.

Za poslední léta si kapela prošla všemi porodními bolestmi a dětskými nemocemi. „Během této doby se ale vytvořila pevná síť příznivců a našich fanoušků, které tvoří tu nejdůležitější část našeho ska domu – maltu. Díky Vám stále držíme pohromadě, a pokud nezeslábnete, budeme držet ještě hodně dlouho," přiznávají členové Tatroska na svých oficiálních webových stránkách. Třetí kapelou v Příboře bude metalový Var.

Deváté Příborské rockování se koná v příborském Amfiteátru městského parku v sobotu 8. září od 19 hodin. (mer)