Dana Bártu není třeba nikterak rozvláčně představovat. Zpěvák, jakých se rodí v Česku jen pár za padesát let, je extratřída populární hudby i zdatný experimentátor například v jazzové rovině. Zároveň ale dokáže nazpívat takovou poprockovou až punkovou záležitost, jakou byla ústřední píseň k filmu Snowborďáci On my head.

S Robert Balzar Triem , které patří mezi nejlepší jazzové uskupení současného Česka, Bárta hraje a zpívá pravidelně. V roce 2000 založil svůj sólový projekt Illustratosphere, jehož součástí je i toto trio. Nové album je jejich prvním společným albem, které nahráli v Hudebním studiu Smečky a rozhodli se jej míchat a masterovat v Sears studiu v New Yorku pod vedením Jamese Farbera. „S klukama hraju asi deset roků. Nejsme autorský, ale interpretační projekt, jakási trochu odlišně kvetoucí a plodící odnož Illustratosphere. Chtěli jsme spolu v tomhle tvaru něco natočit, zahrát si, ale nechtěli jsme psát nové písničky, taky jsme nechtěli nahrát klasické standarty“ popsal ten poslední, který vyvrcholil novým CD. Právě písničky z něj přijede kompletní autorská sestava představit tento pátek i do novojičínského Beskydského divadla.

Nové album obsahuje písně výrazných světových interpretů jako jsou: Police, Björk, Simply Red, Jamiroquai či AC/DC. „Když mi Dan začal nosit skladby, které by měly být na desce, například AC/DC, Led Zepellin, opravdu jsem neměl představu co s tím budeme s akustickým triem dělat. Na druhou stranu to byla velká výzva. A protože jsem spolu s Danem většinu skladeb přearanžoval, nebo nějakým způsobem upravil, znám dokonale obě verze - jejich a naši. Bylo mi potěšením a doufám, že se posluchači pobaví stejnou měrou jako já“, dodal ke vzniku nové desky Robert Balzar.

V Novém Jičíně uslyšíme Dana Bártu a Robert Balzar Trio v Beskydském divadle v pátek 19. listopadu od 19 hodin. (mer)