VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Puellae et Pueri na cestách západní Evropou

Nový Jičín - Puellae et Pueri, novojičínský pěvecký sbor, vyjel na své další turné – tentokrát do německého Altensteigu, francouzského Épinalu a anglického Londýna…

18.6.2013
SDÍLEJ:

Puellae et Pueri, novojičínský pěvecký sbor, vyjel na své další turné – tentokrát do německého Altensteigu, francouzského Épinalu a anglického Londýna…Foto: Andrea Dostálová

„Vítejte na palubě našeho autobusu!" – znělo v sobotu 8.6.2013 v časných ranních hodinách v Novém Jičíně. Dvojice příjemných a obětavých řidičů nás vítala na počátku náročné a nevšední cesty po zemích západní Evropy.

V Německu jsme srdečně přijati družebním sborem Christophorus-Kantorei, sboristé předvádí i po úmorném cestování hned první večer přesvědčivý pěvecký výkon. Publikum aplauduje, studenti jsou rozděleni do rodin a užívají si zasloužené péče u přátelsky naladěných lidí, zní angličtina, němčina…

Altensteig.

Altensteig.

Po krátké, ale krásné prohlídce historického centra pokračujeme za dalším cílem. Přes malebný Freudenstadt míříme do Épinalu. Proplétáme se městem k protestantskému chrámu, do koncertu zbývá jen půlhodina. Honem do sborového a jdeme na to. Publikum je šokováno! Ano, francouzští posluchači sedí v němém úžasu a v závěru koncertu již aplaudují vestoje! Nádherný pocit… Hned druhý den o nás vychází velmi pochvalný článek v místním tisku.

Koncert v Epinalu.

Teprve na ubytování v hotelu IBIS si zpěváci odpočinou a ještě tentýž večer vyrážíme zpět do centra města. Épinal, naše partnerské město, přece jen již známe.

Následující den dopoledne absolvujeme prohlídku historických částí města s šarmantním kulturním atašé, panem Jacquem Grasserem. Naše mládež je překvapená novými informacemi, citlivým znovuobjevováním městské historie, studenti spolupracují při překladech z francouzštiny a nahoře na hradě – to se nám naskýtá panoramatický rozhled na celé okolí. Merci beaucoup, Épinal!

Je třeba dodat, že městský park v Épinalu se stal v odpoledních hodinách tréninkovým hřištěm pro zdokonalení frisbee, dnes již každý náš sborista ovládá základní prvky této populární kolektivní hry.

My však míříme ještě dál… Ranní trajekt z Calais do Doveru probíhá za typicky anglického počasí, je zataženo, mrholí. Mrholí i při prohlídce Stonehenge, mrholí také při návštěvě monumentální katedrály v Salisbury. Když opouštíme nejvyšší chrámovou věž v Evropě, hustě prší. To je zkrátka Anglie, nic nového pod sluncem, jen pozor, řidiči! Držte se vlevo – keep left!!!

Na trajektu.

Čtvrtý den našeho výjezdu tedy již nocujeme v Londýně, poznáváme spletitost londýnského metra, všude spousty lidí, ostraha, policie, ale i drobné úsměvné epizody – na Downing Street, Trafalgar Square, opět frisbee v Regent´s parku, milý koncertík pod trojstěžníkem Cutty Sark (James Cook by nám také zatleskal, neboť naši „Short people" dnes dobyli i Londýn!!!).

Samozřejmě nechyběly pohledy na klasické památky jako Big Ben, Westminster Abbey, Millenium Bridge, St. Paul´s Cathedral, lodí po Temži… Přitom stále zataženo, větrno, střídavě vysvitlo slunce, zase mrholení, však víte jak to chodí v Anglii!

Big Ben.

Madame Tussaud

Zpáteční cesta uběhla jako voda, lodní trajekt směr Dunkerque nám tentokrát ukázal azurovou Anglii, slunce v zádech a nádherné bílé skály v Doveru. V Belgii jsme pak z autobusu dokonce zahlédli blyštivé koule Atomia v Bruselu a ráno 15.6.2013 jsme se již probudili v České republice…

Suma sumárum: krásný trip, povedené koncerty, spokojené publikum. Městu Nový Jičín, kterému tímto také děkujeme za podporu akce, jsme rozhodně ostudu neudělali – ba právě naopak. Můžeme být na sebe pyšní!

Puellae et Pueri, novojičínský pěvecký sbor, vyjel na své další turné – tentokrát do německého Altensteigu, francouzského Épinalu a anglického Londýna…

Na shledanou při dalším koncertování se těší vaši Puellae et Pueri.

Karel Dostál, sbormistr

Autor: Redakce

18.6.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto
11

Česko zasáhne extrémně silný vítr. Meteorologové doporučují zajistit okna

Deník - Naši prvňáci

Tento týden představíme prvňáčky ZŠ svaté Zdislavy, Kopřivnice

Dívka zaujala porotu projektu

Desetiletá Nikol Harabišová ze Základní školy Lubina získala ve čtvrtek 7. prosince ocenění ve 13. ročníku projektu Dětský čin roku. Na Staroměstské radnici si převzala speciální cenu poroty.

Bezpečně do školky i do parku

Nového přechodu pro chodce se dočkali občané Nového Jičína u největšího městského parku Smetanovy sady v těsné blízkosti místní mateřské školy.

AKTUALIZUJEME

Lidi vzbudil silný otřes. Zemětřesení mělo epicentrum kousek od Ostravy

Chvíli před 4. hodinou ranní se v noci na neděli na celém severu Moravy a ve Slezsku najednou probudily tisíce lidí. 

Meteorologové varují před extrémně silným větrem

Meteorologové vydali výstrahu před extrémně silným větrem. Ta platí i pro Moravskoslezský kraj od nedělní 16. hodiny až do úterního poledne.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT