Pěvecký středoškolský sbor Puellae et Pueri se za osm let své existence vypracoval ve vynikající pěvecké těleso složené z mladých lidí z celého Novojičínska.

Často je můžeme slýchat v programech pro školy, toto pondělí ale připravil soubor pod vedením sbormistrů Andrey Dostálové a Josefa Zajíčka koncert také pro veřejnost. V Beskydském divadle uvede svůj program Jaro přichází ze severu. „Tradiční jarní koncert sboru Puellae et Pueri letos doplní smíšený pěvecký sbor z Finska Vanajan Nuorisokuoro a chlapecké vokální seskupení Sextet+," doplnila v pozvánce Alena Svobodová z novojičínského Beskydského divadla.

Od počátku sboru tvoří jeho repertoár skladby lidové, spirituály, ale i klasická sborová literatura, přičemž sbor navštěvuje zhruba padesát členů, kteří se každý rok příchodem nových ročníků obnovují. Vystupují mimo jiné i na festivalech a soutěžích sborové hudby, jako například v únoru roku 2008 na Canti Veris Praga, kde skončili těsně pod vrcholem a získali stříbrné pásmo, kterého dosáhli i na mezinárodní soutěži adventní a vánoční hudby v Bratislavě v prosinci téhož roku.

Součástí našeho pěveckého sboru je i chlapecké vokální těleso Sextet+, vystupující na koncertech sboru, ale i samostatně. Sextet+ zaznamenává velký úspěch nejen u fanynek a posluchačů, ale především na soutěžích v Bratislavě získali největší počet bodů ve stříbrném pásmu, přičemž zlaté nebylo uděleno, a na poslední Young2009prague vyhráli ve své kategorii.

V novojičínském Beskydském divadle vystoupí sbor Puellae et Pueri v pondělí 22. dubna od 18 hodin. (mer)