Co bylo podnětem k tomu, abyste natočili vlastní CD?

Jelikož učím hru na bicí nástroje již více než 15 let a s žáky v jiné ZUŠ už jsem něco také natočil, a tak mladá parta kluků z CRASH DRUMS v ZUŠ Odry je tak akční a mé osobě blízká, že nebylo co řešit, a začal jsem uvažovat o natočení CD. Dalším důvodem je klukům ukázat i druhou stranu mince bubnování jako je koncertování na klubové scéně a velkých pódiích před spoustou lidí a k tomu potřebujeme mít v ruce CD. V neposlední řadě je to podpora naší ZUŠ a především paní ředitelky Aleny Jestřebské. Ta mi dává impuls k další práci a tento projekt vítá. Sama je úžasný muzikant více než byrokrat a ví, co je pro žáky nejlepší cesta k poznání umění obecně.

V jaké fázi se nyní nahrávání nachází?

CD už je téměř kompletní. Doděláváme s producentem Martinem Veinem poslední skladbu a nějaká intra na živé koncerty. Oslovil jsem tohoto člověka, protože dělal již projekt mé bývalé kapely Simpl a on nám posunul CD zase o krok dále a myslím, že to, co bude na CD, málokdo očekává. Jeho tah na bránu v prvcích elekrohudby a samplů je neskutečný.

Obal CD nám dělal kreativní mladík David Rajnoch a v příštím týdnu jde CD už ke kompletaci.

Budete natáčet i videoklipy?

Po usilovné práci ve studiu se na nás usmálo štěstí a můžeme prozradit, že náš projekt je pro jedno pražské filmové studio, které točí klipy sympatické a zajímavé tak, že nám natočí videoklip. Takže nyní se dělá scénář a 30. 3. natáčíme. Točit budeme v úžasných divadelních prostorech u Václava Vlasáka (Citron) v Hranicích.

Kdo je autorem skladeb na budoucím CD?

Veškeré tyto rytmické groovy jsou moje a kluků s Crash Drums, kteří jsou součástí komponováni skladeb. Samozřejmě je vše uzpůsobeno žákům, protože věkový průměr bubeníků Crash Drums je pouhých 14 let. Co se samplů týká, tak ty měl na starost producent Martin Vein.

Budou skladby ve stejné verzi, jakou mohli lidé slyšet při vašich veřejných vystoupeních?

Můžu prozradit, že živé vystoupení už nebude jako doposud jen o bubnování. Oslovil jsem profesionální muzikanty z naší kapely Jednoduše Milana Výležíka na basovou kytaru a Martina Vávru na klávesy. Takže celé to bude posunuto zase dále. Samply, co budou na CD, samozřejmě budeme používat, ale až po sehrání s živými nástroji basou a klávesy.

Stále musíme brát v potaz, že bubeníci jsou pouze jen děti a vše dělají nad rámec povinnosti a ve svém volném čase.

Bylo nahrávání pro žáky náročné?

Nahrávání bylo velmi náročné, protože to byla pro všechny kluky první zkušenost s prací v nahrávacím studiu. První den byl takový rozjezdový. Několik hodin jsme stavěli bicí, zvučilo se, ladilo apod. Pak jsme začali nahrávat základ na klasickou bicí soupravu. Sluchátka na uši, pustit metronom a jedem. Metronom je neúprosný, ale kluci to zvládli bravurně. Po bicí soupravě se pokračovalo s dalšími bicími nástroji, a to už šlo do tuhého. Pokud několikrát po sobě pokazíte stejné místo, znervózníte a říkáte si „to nedám!“. Kluci všechno vydrželi, mají první zkušenost s nahráváním a díky klidu a vstřícnosti ve studiu HC3 u Miroslava Mročka se mnohému přiučili.

Máte už představu, jak bude vypadat křest?

Scénář už nosím v hlavě více jak dva měsíce a bude doufám pestrý a atraktivní pro posluchače. Křest CD se uskuteční 23. května od 18 hodin v Dělnickém domě v Odrách. Bude to velká spektakulární, multimediální show s hudebními hvězdami. Chceme si to užít a jako učitel chci, aby žáci poznali co nejvíce věcí v tomto směru. Určitě tam bude spousta hostů a nechci moc prozrazovat. Kmotr CD bude Václav Vlasák (basista Citronů) a Saša Langošová (zpěvačka November 2nd).