Koncerty kapely Shivanam, kterou uslyšíme tuto sobotu také v novojičínské čajovně Archa, jsou multimediální, neboť projekce na míru a tanečnice ještě umocňují zážitek z této hluboké a emotivně silné hudby. „Hlasový projev leadra skupiny Ivana Jaška převyšuje běžný standart zpěváků vystupující na českých pódiích. Jejich instrumenální podoby perské, nebo i indické klasické hudby, je naprosto jednoznačný, čistý a brilantní. Od elektronických ambientních ploch, s mnohovstevnatými chorály kláves Edgara Mojdla přes astrální kytary Ivana Jaška,“ píší o sobě muzikanti na svých webových stránkách.

Kromě hlubokých vln a samplů netradičních indických, i latinskoamerických rytmů nabízí skupina také ohnivé Flamengo, ale provede i africkým rituálem, či proběhnete stepí australským aborigines. Třešničkou na dortu pestrosti žánrů je pak závěrečná Rága, kde se plně projeví instrumentální vyzrálost hráčů a jejich osobitý projev. V současnosti kapela pracuje na hudbě ke dvěma filmům.

Skupina vznikla v roce 1998 jako experiment multiinstrumentalisty Ivana Jaška, který posléze oslovil Romana Kroupu, Petra Hlouška a Mohsina Mortabu z Bangladéše. V Novém Jičíně uslyšíme jejich vystoupení v akustické podobě spolu s projekcí nového českého dokumentu pro milovníky čaje a dálek.

Novojičínská čajovna Archa nabídne kapelu Shivanam v sobotu 8. května ve 20 hodin. (mer)