Z malé akce pro pár místních obyvatel se během let vyklubala událost, na kterou míří davy lidí ze širokého okolí.

Recesisté spolku JZM jsou známí tím, že svůj program na akci tají do poslední chvíle a nejinak tomu bude i tentokrát. „Letos si na paškál vzali vesmír a slibují spoustu gagů z vesmírné tematiky a kosmonautiky. Během odpoledního programu tak například zažijete unikátní misi vesmírného střediska NAŠA, která povede přes Měsíc, kolem planety Merkur, Venuše a dokonce i Teletabis," prozrazuje alespoň něco z programu Jiří Šindler, jeden z organizátorů akce.

Po ukončení mise na návštěvníky zaútočí bubenická show Crash Drums a večerní část programu zpestří DJ Karel Procházka se staršími hity. Do Slatiny také zavítá David Koller se svou kapelou, kterého pak vystřídá Pavel Cejnar. Zlatým hřebem večera bude vystoupení domácích showmanů populární skupiny The C.I.P.

„Není divu, každoročně upraví některou ze známých písní a předvedou ji ve svém podání a s vtipnými texty během večerní show. Zvláštní je, že tato skupina je velice populární, i když nikde nevystupuje. Jedou ročně se však těší ve Slatině na akcích Jako Za Mlada dvoutisícovému davu, který s oblibou zpívá jejich písně. Letos si formace The C.I.P. připravila další dva nové kousky. Fanoušci se mají skutečně na co těšit," láká na další lahůdku Jiří Šindler.

Ani letos nebude chybět taneční scéna a bohaté občerstvení. Letos přibude i takzvaná chill-out zóna s kavárničkou. Vesmírná odysea ve Slatině odstartuje zítra ve 14 hodin.