Prvomájové odpoledne plné hudby a zábavy vypukne v Kopřivnici v sobotu 1. května odpoledne v areálu hřiště házené. „Připraveny jsou atrakce pro děti i bohaté občerstvení. K tanci a poslechu hrají skupiny Cizinci a L & P Band, jako host vystoupí poprvé v Kopřivnici také kopřivnická dixielandová kapela Stanley's Dixie Street Band,“ slibují organizátoři z kopřivnického Kulturního domu.

Pod názvem Stanley's Dixie Street Band vystupuje velice sympatická pětice jazzových muzikantů s kořeny na Novojičínsku, kteří se rozhodli nehrát žádnou prokomponovanou jazzovou muziku, ale jen čistý a v tom nejlepším slova smyslu pouliční dusík, který kdysi jazzu pomáhal mezi nejširší veřejnost. Dixieland, to je naprostá radost z hudby a tihle pánové ji dokáží rozdávat měrou vrchovatou. Je to pohodová hudba, kterou berou všechny věkové generace. Co berou, nadšeně na ní tančí!

I muzikanti kapely se svou hudbou baví. „Hrajeme bez aparatury, tedy pokud je to možné. Více nám to vyhovuje, jelikož tak vyniká stylovost žánru, který hrajeme a vzniká tím jedinečná zvuková archaičnost. Zkrátka - ať už se kapela postaví na pódium nebo na trávu, nepotřebuje žádné ozvučení, čehož hojně využívají především pořadatelé akcí, kterým jde o zachování dobové atmosféry,“ prozrazují na svých internetových stránkách.

Repertoár mají velice široký – najdeme v něm veškerou dixielandovou klasiku, swing, blues a podobně. Jestli vám něco říkají šlágry jako Yes Sir, That's My, Sweet Sue, Down By The Riverside nebo Basin Street Blues, neměli byste si nechat jejich vystoupení ujít.

V kopřivnickém areálu hřiště házené vystoupí Stanley's Dixie Street Band v rámci kopřivnických oslav 1. máje tuto sobotu 1. května. Zábavný program začíná v 15 hodin. (mer)