„Kostel je překrásný, je to postbarokní stavba, jeden z nejkrásnějších kostelů v Ostravě. Celebrovat bude kněz Bohuslav Novák, zpívat bude starobělská schola, k tomu zazní hudební doprovod a varhany,“ popisuje dramaturg České televize Karel Bělohlavý.

Pro pravidelné návštěvníky to znamená podstatnou změnu: mše začne skutečně úderem půlnoci. „Náročnější to jistě bude, už z toho důvodu, že se „půlnoční“ mše svatá v našem kostele obvykle koná ve 22 hodin a kolem půlnoci končí, zatímco teď bude začínat. Chrámový prostor starobělského kostela je myslím pro televizní přenos velmi vhodný. Proto asi také byla nabídka od ČT učiněna,“ míní starobělský farář Bohuslav Novák.

Bohoslužbu uvidí diváci na ČT2, potrvá sedmdesát minut a přenosový vůz ji nabídne v HD kvalitě na osm kamer. „Přenos začneme tím, jak vchází průvod do kostela. Ukážeme, jak vypadá kostel zvenčí, kamera pak s průvodem vpluje dovnitř. Nebudeme omezovat návštěvníky kostela. A budeme rádi, když bude kostel plný,“ věří dramaturg přenosu.

Jana Fabianová