Němci mají svůj Octoberfest, na Liščím mlýně ale nechtěli čekat až do října a naplánovali si Septemberfest. O co vlastně půjde? „Bude to opravdu taková částečně recesní napodobenina německých svátků piva. Několik minipivovarů tady bude nabízet své ležáky, chybět ale rozhodně nebude ani doprovodný kulturní program,“ vysvětlil už loni při příležitosti prvního ročníku organizátor akce Jaromír Naleraj.

Vše začne už v sobotu 6. září odpoledne. V11 hodin zahájí organizátoři akci, ve stejný čas začne i doprovodný program. „Připravenu máme celou hromadu soutěží, které se pochopitelně budou točit kolem piva. Rozhodně se to ale nebude týkat jeho pití, jako například na čas. To se nám až tak nelíbí a rádi bychom se od toho distancovali. Takže se bude zápolit například v hodu sudem, budeme měřit největší pivní pupek a tak dále. Rozhodně bychom nechtěli být nevkusní. Všechno pochopitelně oceníme nějakými drobnými cenami,“ prozradil organizátor. Připraveny jsou ale také soutěže a atrakce pro děti, chybět nebude například ani oblíbená projížďka na koni. V neděli se soutěže konají také už od dopoledne, konkrétně od jedenácté hodiny.

Nebude chybět ani dobrá muzika. V sobotu budou hrát kapely Faunus, Burnout, Blue Sugar. V neděli se o hudební složku akce budou starat další skupiny. K tanci a poslechu zahraje například Moravský anděl. Připravena je i autogramiáda Jiřího Zonigy a skupiny TAXI. Z Frenštátu pod Radhoštěm bude k místu akce na Liščím místě co hodinu vyjíždět autobus, a to ze tří míst – z ulice Dolní u Akvaparku, z lokace U Mrtvoly a od Nádraží. Autobusy budou jezdit také zpátky. (mer)