Výstava Umění Pravdivosti, Soucitu a Snášenlivosti byla poprvé představena v roce 2003 a skládá se z děl různorodé skupiny osmnácti umělců z celého světa se společnou vizí. Tato vize se zrodila u organizátora projektu, kanadského sochaře a malíře Zhang Kunluna.

„Vyvstala z jeho vlastní zkušenosti jako vězně svědomí v Číně. Zhang, který praktikuje buddhistickou disciplínu Falun Gong, překonal hluboké utrpení psychického a mentálního mučení v čínském systému nucených prací čínské verzi sovětských gulagů," představili výstavu její organizátoři z Městského kulturního střediska v Novém Jičíně. V roce 2004 Zhang seskupil další, kteří prožili to samé anebo s ním soucítili. Všichni cítili potřebu vizuálně zvednout hlas a poukázat na osudy lidí v Číně.

„Výstava jejich těl by mohla zapůsobit na každého, koho zajímá vztah mezi uměním a sociálně-politickým světem," potvrdila za organizátory Lenka Domitrová. Výstava je nyní ve své druhé fázi s množstvím nových děl vzniklých za posledních dva a půl roku, která zahrnují sochy i malby. Pozdější práce jsou velice různorodé od západních klasických olejových maleb po pastelové, od modernějších čínských portrétů po tradiční čínské štětcové malby na hedvábí.

První výstavy byly představeny mimo jiné v Národním uměleckém klubu v New Yorku, americkém Senátu či v muzeu v Eeklo v Belgii. V novojičínské výstavní síni ji můžeme vidět od 1. do 25. října. Slavnostní vernisáž se koná v pondělí 30. září od 17 hodin.

Michal Merenda