Po téměř pěti měsících koncertní pauzy vynucené zraněním zpěváka a bubeníka skupiny Tata Bojs Milana Caise, se kapela opět vrací na pódia. Díky Milanově rychlé rekonvalescenci po operaci kolena a řadě rehabilitací může splnit slib fanouškům a uskutečnit plánované podzimní společné turné s Ahn Triem. „Moje rehabilitace je v plném proudu a to doslova - vířivka je obzvláště příjemná, skoro stejně tak jako cvičení s mladou paní doktorkou. K tomu si ještě přidejte elektroléčbu to je takový leháro v magnetickým tunelu a zjistíte, že jednou za čas se vymlátit na motorce má i svoje světlý stránky. Jsem si jistej, že tam mě dají dohromady,“ okomentoval svůj aktuální zdravotní stav Milan Cais.

Pod názvem ReTour 09 a s podtitulem „remember novemeber“ už odstartovala série koncertů navazující na loňské úspěšné vyprodané listopadové smetana tour, na kterém Tata Bojs a Ahn Trio naživo představili společné album Smetana. To obsahuje největší hity Tata Bojs v akustických verzích právě za výrazné účasti americko – korejského klasického Ahn Tria. „To, že jsme přidali k názvu turné podtitul "remember november" není jen proto, že chceme zavzpomínat na loňský listopad, vzpomínáme, a to možná ještě s větší nostalgií na listopad před dvaceti lety,“ vysvětlil Cais.

ReTour 09 proběhlo nebo proběhne kromě Nového Jičína už jen v Pardubicích, Brně, Bratislavě a Praze. Pro slovenské fanoušky je bratislavský koncert náplastí za neuskutečněné plánované vystoupení na festivalu Pohoda z letošního léta. Česká část turné se odehraje s výjimkou brněnské Flédy v komorním divadelním prostředí a vrcholem bude dvojkoncert ve Vinohradském divadle v Praze. Program ReTour 09 však nebude zcela identický jako loňské turné. Návštěvníky čeká několik překvapení, více skladeb, nová scéna a navíc tajný host. Milan Cais k tomu dodává: „Minulý rok jsme se snažili v prostředí povětšinou divadelních sálů vytvořit maximálně komorní atmosféru a jít tak danému prostoru naproti. Ale po letošním úžasném zážitku na festivalu Colours Of Ostrava jsme zjistili, že se dá i na klasické akustické nástroje hrát s holkama rock’n’roll. A oproti loňskému roku k tomu přibude navíc i trochu elektroniky.“

Koncert kapely Tata Bojs a Ahn Tria proběhne v novojičínském Beskydském divadle ve čtvrtek 26. listopadu od osmi hodin večer. (mer)