V pátek ovládnou pódium folkoví muzikanti. Program začíná v šest hodin večer. Publikum nejprve rozněžní olomoucká kapela Zvláštní zóny se svým intimním pojetím folku. Svůj progresivní folk poté představí vsetínští Žamboši, několikanásobní držitelé hudebních cen Anděl.

Kuriozitou pátečního programu je zpívající právník Ivo Jahelka z Jindřichova Hradce. Návštěvníci se mohou těšit na vtipně zhudebněné spisy ze soudních řízení. Na závěr vystoupí David Vysloužil & Acoustic Irish z Ostravy. Do akustického folku vnáší vlivy keltské a irské muziky s nádechem Beskyd.

V sobotu si přijdou na své i fanoušci country. Jako první vystoupí ve dvě hodiny novojičínská kapela Fčil a Tu se svým alternativním folkem plným recese. Následovat bude skupina Šansonika z Orlové, která nabídne šanson s příměsí jazzu, blues rocku a podobně. Po nich pódium rozjaří živelná country kapela Hubertus z Pateřína.

Vlivy moderní hudby přinese brněnské seskupení Listolet, které k folku přidává prvky alternativního rocku a elektroniky. Zpátky ke klasice program vrátí písničkář Pavel Tabásek s kapelou. Na ně naváže Mike Fojtík s přáteli, který zahraje melodický folk rock. Závěr bude patřit stálicím. Nejdřív zahraje známá folková skupina AG Flek a následně country a western kapela Taxmeni.

Amatérští hudebníci budou v obou dnech vystupovat na Open Mic Stage, přihlásit se můžou na webu. V případě nepříznivého počasí se akce přesouvá do Střediska volného času.

Aleš Chromečka